AİÇÜ ile Tez-Kop-İş sendikası arasından dolgun iş sözleşmesi imzalandı

Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Bölüm ve Evire Çevire Sanatlar İşçileri Sendikası (Acele-Kop-İş) beyninde toplu iş sözleşmesi imzalandı.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı ile Tez-Kop-İş Sendikası Erzurum Kesim Başkanı Melik Aldanmaz eliyle imzalanan toplu iş sözleşmesinden 267 işçi yararlanacak.

AİÇÜ kadrosunda 4857 basit iş kanunu hükümlerine göre müteharrik işçilerin 01.11.2022 – 31.12.2024 yıllarını kapsayan şişko hizmet akdi ile bütçe imkanları ölçüsünde yetişkin kazanımlar sağlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı, yapılan sözleşmeyle toplumsal arkalama, ikramiye, aşındırmak, mülhak ifa, kere, ekip pozisyonu ücretleri, yavru ve yakacak yardımı kabil içtimai, soylu erki ve eş konularındaki kazanımların devam ettirildiğini söyledi.

Acele-Kop-İş Sendikası Erzurum Kesim Başkanı Aldanmaz, işçilerin içtimai şartlarındaki iyileştirmenin devamını sağlayan sözleşmeye yaptığı ulama ve emeklerinden periferi Prof. Dr. Karabulut’a teşekkürname ettiğini söyledi. – AĞRI

Share: