Adıyamanspor Ligden çekilme kararı aldı

Lehçe Mektep Çocuğu Lig’üstelik savaşım fail Adıyamanspor Kulüp Başkanı Recep Esmer, takıma destek çıkılmadığı gerekçesiyle ligden çekilme kararı aldıklarını duyurdu.

Kulübün resmi içtimai iletişim araçları hesabından izah özne Adıyamanspor Kulüp Başkanı Recep Esmer, kendilerine destek sözü veren yetkililerin bu sözünde durmadığını kaydederek, kamuoyuna açıklamada bulundu.

Recep Yağız yaptığı açıklamada, “Bünyemizde mevcut ve transferleri yapılan futbolcularımızın bu mevsim üzere hep alacaklarının yüzdelik 70 gibi büyük bir bölünü şahsım ve gayretlerim ile hesaplarını yatırıldı. Şampiyonluğun yeryüzü iri adaylarından olacak tıpkı kadro kuruldu. Kulübümüzün konaklama durumunu Adıyaman Perre Aplikasyon Otelinde ecir karşılığında gerçekleştirilmektedir. Kulübümüzün nezaret giderleri yine şahsım eliyle karşılanmaktadır. Kulübümüzün ulaşım giderleri de esasen şahsım vasıtasıyla karşılanmaktadır. İlimizin mülkü ve idare amirleri bindi noktasında konuşma edilerek söylence kulübümüze destek çağrısı yapılmış, bindi sözleri almamıza karşın kulübünüze devir ve bindi olunmamıştır.

Takdir edersiniz kim BAL Ligi’nde ki takımlarının bütün destekleri belediyeler yoluyla karşılanmaktadır. Kahta ilçemizde Belediye Başkanı ve Ilçebay Bey’in destekleri ile akıbet bir haftada takımın yapılış ve akça sorunu çabucak halloldu.

Yaşanan süreçle ait sonuç noktada tarafım Adıyaman Spor Kulübü Başkanı namına imdi maddi kendisine daha çok masraf yapamayacağını ve bu işi henüz aşkın yürütemeyeceğimi üzülerek tavzih etmek isterim. Bu yüzden umumi heyet yerine çok sevdiğimiz kulübümüzü ligden çekip, mantinota kararı aldığımı üzülerek, kahrol adına anlatmak istiyorum. Serencam adına söylence Adıyamanspor’umuzu iştiyak vermiş daima yanımızda olan bizi boydak bırakmayan umum taraftarlarımızın affına sığınarak helallik diliyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: