Adana haberi | Vekil Kasapoğlu, Adana’da “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuştu: (1)

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bakanlığa sınırlanmış yurtlara 1200 dalavere personeli alınacağını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, DOĞRU Öğür’den ara sıra MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin Ağacı, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla SELIM Parti Adana İl Başkanlığınca benzeri otelde planlı “2023’e Makul Site Buluşmaları” programına katılım etti.

Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, bakanlık kendisine yaklaşık 70 bin nefis bir ocak olduklarını söyledi.

7 zaman 24 saat, gençlerin seçkin işinin içre olma anlayışıyla katılımcılık ruhuyla yollarına bitmeme ettiklerini aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Ego bu vesileyle buradan tıpkı duyuruyu paylaşacağım. Dedim evet 70 bin nefis ayrımsız aileyiz. Yurtlarıyla, kamplarıyla, gençlik merkezleriyle, binlerce spor tesisiyle ve dokuz canlı haddinden fazla bakım alanıyla gençlerimizin yanındayız. Biliyorsunuz bundan 3 hafta evvel 105 eskimemiş dar binasını Ankara’da hizmete açtık. Kullanılmamış inşaatlarımız, yıpranmamış çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da, Türkiye’nin sunu kullanılmamış yurtlarını hizmete açacağız. Onların müjdesini vereyim. Bu alanda tabiatıyla ki ailemizi, eskimemiş arkadaşlarımızla ihya gerekliliğimiz var. Ailemize kullanılmamış heyecanlar, yıpranmamış motivasyonlar taşıyan arkadaşlarımızı katarak bu heyecanı büyütüyoruz. Ego bugün bu bağlamda hizmete aldığımız bakir yurtlarımız amacıyla 1200 bakir yurt idare personeli alacağımızın müjdesini ısınmak istiyorum. Çalım ilanımıza ait detaylar bu tün Resmi Gazete’de yayınlanacak. Buna gezmek isteyen vatandaşlarımız e-Celal kariyer kapısı üzerinden başvurularını yapabilecekler. Ego bu vesileyle yekpare adaylarımıza okşayıcı, hayır tıpkı süreç murat ediyorum. İnşallah temas biri bu anlamdaki süreçleri başarıyla tamamlarlar ve ailemize iltihak noktasında güçlü benzeri girişim atarlar.”

(Sürecek)

Share: