ABD’de MBA endeksleri geriledi ve faizler artış gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,2 artışla 225,5 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 3,9 düşüşle 794,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,64 (Geçmiş %5,49), 15 yıllık yüzdelik 4,89 (Geçmiş %4,73), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,73 (Eski %4,42), 30 almanak jumbo faizi yüzde 5,14 (Önceki %5,03) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma evet üstelik refinansman amacıyla yapılan bilcümle geleneksel ve heybet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane ev konutlarının satın alınması üzere yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akla yatkın namına anadan görme ve amme kredileri olmak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan göz satışlarını gösteren inanılır bire bir işaret namına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için güven kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, parçalanmamış refinansman üzere yapılan mortgage kredi faaliyetleri için gani benzeri ses seda adına değerlendiriliyor.

Araştırı 20 Mayıs ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Rekor fiyatlar ABD’de göz satışını frenliyor

 

ABD’den Türkiye ve Yunanistan’a çağrı

 

ABD’lilerin yüzdelik 51’i ekonomiye öncelik verilmesini istiyor

 

ABD’de hisse senedi aktivitesinde gerileme

 

ABD’de pejmürde satışlar arttı

 

Share: