ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail marifetiyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 3,0 düşüşle 254,0 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 7,7 düşüşle 1.023,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,20 (Eski %5,13), 15 almanak yüzdelik 4,44 (Eski %4,34), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,09 (Esbak %4,06), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 4,76 (Geçmiş %4,68) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa evet da refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve izzet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek ocak konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akıllıca olarak anadan görme ve amme kredileri atılmak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren emniyetli benzeri sendrom kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, tamam refinansman amacıyla yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla iyi ayrımsız nişan adına değerlendiriliyor.

Araştırı 15 April ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ÇAKER göz sektöründe koskocaman gelişme

 

KÖLE’de perakende satışlarda artış

 

BENDE’de konut başlangıçları beklentileri aştı

 

Share: