A Milli Kadın Hokey Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor

Amasya’da kampa giren A Milli Eş Hokey Takımı, 7-10 Aralık’ta Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası üzere hazırlıklarını yoğun tempoda sürdürüyor.

Milliler, Amasya Spor Salonu’nda günde çift alıştırma yaparak şampiyonaya hazırlanıyor.

Milli mızıka oyuncuları, antrenörleri eşliğinde istinas, pas, külliyen laden ve baziçe taktikleri üzerinde çalışıyor.

A Milli Avrat Hokey Takımı Başantrenörü Yasin Yükseler, şampiyonaya yer gani şekilde hazırlandıklarını, çokça heyecanlı ve iddialı olduklarını söyledi.

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi sunu bol şekilde açıklamak istediklerini vurgulayan Yükseler, şunları dile getirdi:

“Bu turnuva pandemiden ufuk ertelenmişti. Türk hokey tarihinin dip düzey turnuvası bizim için. Amasya’nın familya sahipliğinde 4 kamp yapıp, A Milli Mızıka ile uluslararası en üst organizasyona gideceğiz. Hedefimiz bu turnuvada Türk milli takımını en mebzul şekilde külah yazar, bu gruptan bire bir madun gruba düşmemeye harıldamak. Orada sunma bereketli şekilde önce ikiye girip, acun kupasına katılma amacında iri ayrımsız kadem atmak istiyoruz.”

Milli takım oyuncularından Fatma Songül Gültekin dahi, hedeflerine duyulmak için antrenmanlarını bilcümle hızıyla sürdürdüklerini dile getirdi.

Futbolla başladığı spor kariyerine hokeyle bitmeme ettiğini anlatan Fatma Songül, “Uzun yıllar ayak topu oynadıktan bilahare spor kariyerime hokeyle bitmeme ettim. Futbola bakarak bizim branşımız az buçuk elan okunabilen ve ahenkli. Hokeyin bize kattığı birçok güzellik var. O yüzden hokey elan mantık tıpkı seçimdi benim amacıyla. Antrenmanlarımıza bilcümle hızıyla devam ediyoruz. Umarım şampiyonada adamakıllı sonuç alırız ve bahtiyar döneriz.” ifadelerini kullandı.Share: