3 ilde 5 evden hırsızlık eden 2 şüpheliye murakabe

MUĞLA, Denizli ve Antalya’da husus kilit göbeklerini parçalayıp, 5 eve girerek mecmu 150 bin TL değerinde bezgi eşyası çalan 2 keleş, polisin operasyonu ile yakalandı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde oturan C.C., 23 Ağustos’ta polis güçleri merkezine gidip, evinin kapısında tanımadığı biri ile karşılaştığını, arzu girdiğinde 50 bin TL değerindeki ziynet eşyasının çalındığını ayırt ettiğini belirterek şikayetçi oldu. İhbar sonrası harekete güzeşte İl Güven Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Arakçılık ve Cepçilik Seksiyon Amirliği ekipleri, evde pus izi incelemesi yaptı. İncelemede şüphelinin M.A. olduğu belirlendi. Şüphelinin 23 Ağustos’ta Denizli’den Muğla’ya arkadaşı Ç.G. ile geldiği belirleme edildi.

Ekipler, gene Denizli’ye döndükleri belirlenen M.A. ve Ç.G.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin Muğla’dan önceki Denizli ve Antalya’da mecmu 4 eve girip, arakçılık yaptıkları saptandı. Husus kilit göbeklerini parçalayarak, evlere giren 2 şüphelinin, 150 bin TL mesabesinde ziynet eşyası çaldığı tayin edildi.

Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edildi.

Share: