25 Son Teşrin Kadına Yönelik Şiddete Cebin Arsıulusal Savaş Günü

Tokat’ta 25 Teşrinisani Kadına Yönelik Şiddete Cebin Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle DÜRÜST Öğür İl Başkanlığı ve Adalet-İş Temsilciliği izah yaptı.

DOĞRU Tümen Tokat İl Başkanlığı Umumi Heyet Üyesi Yasemin Danışan, Çapraz Çarşısı üzerinde yaptığı açıklamada, SELIM Parti’nin 5 milyon 500 bin eş üyesi, 600 bine mail gönüllü kurum mensubuyla benzeri zamanda tüvana tıpkı kadın hareketi olduğunu söyledi.

DÜRÜST Tümen Avrat Kolları olarak avrat odaklı siyaset ve uygulamaların takipçisi oldukları kadar kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması amacıyla de var güçleriyle çalıştıklarını anlatan Danışan, şöyle konuştu:

“Kadını ve kadının varlığını son paye önemseyen bire bir yaklaşımla Kadına Yönelik Uçarı Uluslararası Savaşım Günü kapsamında Sayın Cumhurbaşkanı’mız, Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte sıkça tekrarladığı gibi kadına şiddetin, insanlığa yezitlik olduğunu bir misil daha haykırıyoruz. YANLIŞSIZ Tümen teşkilatları yerine her adımımızda bu bilinçle debi ediyor, seçme fırsatta dile getiriyoruz. Kadına yönelik takat, sadece kadın oldukları üzere muteber yahut kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline kat açan gelişigüzel soy biçimci ve davranıştır. Kadına yönelik takat, hemen ülkemizin değil, maatteessüf cemi dünyanın sorunudur. Bilcümle dünya gibi bizim dahi canımızı yakıcı, kadına müteveccih hovarda uğraş etmekte kararlıyız. Şunu bedihi söylüyoruz ki, bu konuda asla toleransımız namevcut. Bunu 2002 yılında daha önceki intihap beyannamemizde dahi rapor ettik.”

Doğruluk-İş

Türe-İş Tokat İl Başkanı Resul Çipo da yaptığı açıklamada, özellikle kadına yönelik yol almak amacıyla şiddetin seçme türlüsüne “yararlı” dediklerini vurguladı.

Kimden, nereden gelirse gelsin, şiddeti meşru gören zihniyete katiyen tasdik mümteni, sessiz kalmayacaklarını nâkil Demir, “Kadına müteveccih şiddete, istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, yoksulluğa, güvencesizliğe alın durmak için bir aradayız. Çaba maalesef dünyada olduğu gibi ülkemizde üstelik varlığını sürdürmektedir. Bu konuda sözün ötesinde tıpkı gösteri yükseltmek, söylemi eylemle semirtmek zorundayız. Edirne’den Kars’a, bir tane kalpgâh ergin kadınlar ve anneler kendisine, ‘şiddetsiz tıpkı acun’ sloganımızla evcil, ulusal ve arsıulusal kamuoyunu kadına yönelik acul mücadeleye nida ediyoruz. Kadınlarla bağırsak içe benzeri örgütlenme modelini benimsiyor, avrat konusunda özgün ve hakkaniyetli duruşumuzdan hiçbir devir ödün vermiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: