20 yaşındaki dinç 14 almanak dem davasının kurbanı oldu!

29 Ağustos Pazartesi günü akşam saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kere kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz bire bir ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde durum terasını geçtikten sonraki şiddetli virajın olduğu bölgeye denize girmeye mevrut 2 güre, ormanlık alanda bir kişiyi esasen meftun halde buldu. İhbarın ardından bölgeye mevrut sağlık ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. Jandarma ekipleri, görüngü yeri ve çevresinde açık çaplı tetkik yaptı. Fenomen yeri ve çevresinde dedektörle arama yapıldı.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

Olay durumunda ceset üzerinde yapılan ilk incelemede başın arka kısmından sıkılan kurşunun karşı bölgesinden çıktığı öğrenildi. Ayağında çedik ve üstünde şort tişört kâin Uzunay’ın üzerinden önceki özellikle etiket çıkmadı. Ceset, ölü açımı için Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ilişkin olduğu ise devrisi zaman belli oldu. Cesedin Ağrı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişkin olduğu ortaya daha çok. Uzunay’ın biraz kamer önce Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi yoluyla alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

SORUŞTURMA KAN DAVASI ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRILDI

Cinayete kurban giden gencin arkadaşları, olaydan bir dönem geçmiş akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan bilahare ”tamam abi geliyorum” deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bire bir elan geri dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde bulunan babasının 2008 yılında Dert’nın Patnos ilçesinde bambaşka ayrımsız kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken soruşturma zaman davası konusunda yoğunlaştırıldı.

CİNAYETİN NEDENİ IÇKI DAVASI ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Itimat Müdürlükleri ile uyanık aracılığıyla eşzamanlı faaliyetler yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı. Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Veca Patnos’ta maktul adamın yeğeni N.C. aracılığıyla öç ahzetmek amacıyla işlediği belirlendi. Cinayet anında N.C. ile gelişigüzel 2 kişinin henüz olay durumunda olduğu kaydedildi. Cinayet anında olay durumunda sıfır diğer 2 kişinin ise müzaheret ve karyola suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

KAN DAVASI SORUSUNA “HABERİM NAMEVCUT” CEVABINI VERDİ

5 yabansı, işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Şüphelilerin sevki sırasında kurnaz serbest düzenlilik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde matbuat mensuplarının sorduğu “Kenan’ın illet öldürdünüz, çağ davası mı vardı” sorusuna “Haberim bulunmayan” şeklinde yanıt verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.Share: