16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren kıyacı üzere us sağlığı yerinde raporu verildi

Ankara’de tıpkı şirkette çalışan Hüseyin Can Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde bozuk nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. İkili arasında belgi atma meselesi ve ailenin tehdit iddiasıyla cürüm duyurusunda bulunmasından âlem çıkan tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı savsaklamak bıçağıyla genç kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar içinde yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Bu anlara şahit olan ve o dönem sema ile enformasyon engeli mevcut babaanne, durumu zorlukla komşularına ifade yazar, arkalama istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis güçleri ve keyif ekipleri atıf edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla’nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜLK BOYU HAPİS İSTEMİ

Sıla Şentürk’ü elan ilk kaçıran ve ‘cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Can Gökçek üzerine, ‘tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu düşünülerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış dünya mali boyu mapus cezası istemiyle sevgili açıldı. Giresun 1’inci Güç Ceza Mahkemesi’nde tanıdık 2’nci duruşmaya Gökçek, tutuklu bulunduğu Van F Tipi Faziletli Güvenlikli Mecbur Ceza İnfaz Kurumu’ndan Patırtılı ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile yan avukatları de amade bulundu.

“UKUBET SORUMLULUĞU TAMAM”

Mahkeme heyeti, esbak duruşmada sanık Hüseyin Fert Gökçek için ‘düşünce ve ruh sağlığı’ ile ilişkin adli tıp art yerleşmiş raporunun geldiğini duyurdu. Astronomi, raporda sanığın hatır sağlının durumunda ve ukubet sorumluluğunun umum olduğunun belirtildiğini açıkladı.

“TABIR 5 DAKİKADA HAZIRLANDI”

Savunmasında rapora itiraz eden Gökçek, “Fenomen medyatik olduğundan, karın sağlığım yönündeki rapor 5 dakikada hazırlandı. 17 almanak raporum var. Birlik teşekküllü hastaneden baştan tabir hazırlanmasını istiyorum” dedi.

MAHKEME YENİ ANLATIM TALEBİNİ REDDETTİ

Sanığın avukatı, müvekkili hakkında kullanılmamış anlatim talebinde bulunarak, iki eş arasında alamet merasimine ilgili görüntülerin yer aldığı CD’yi birlikte mahkeme heyetine sundu. Duruşmada, Sıla Şentürk’ün ailesi üstelik sanığın sunu korkulu cezayı almasını istedi. Yıpranmamış tabir talebini reddeden duruşma heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen verip, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Share: