1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 eskimemiş üretimlik kurulacak

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Söğüt’e 1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 yeni fabrika kurulacağı müjdesini verdi.

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, tıpkısı ana ortaklık Umumi Heyet Başkanı Hedef Akçen’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Görüşmede; holdingin bire bir markası çatısı altında Bilecik’in Söğüt ilçesine 1 milyar TL bütçeyle açacağı 2 yıpranmamış üretimlik yatırımı değerlendirildi. 10 Eylül 2022’de temelleri atılması planlanan fabrikalarda toplamda 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği, 2024 yılının sonuna büyüklüğünde tamamlanması hedeflenerek vitrifiye ve seramik üretiminin yapılacağı açıklandı.

“Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine alçak katkılar sunacaktır”

Bilecik’te kurulan seçkin yıpranmamış fabrikayla şehrimizin ve ülkemizin üretimine, istihdamına ve ihracatına ulama sağlanarak büyüklük ekonomisinin gücüne dokunaklı katıldığının altını çizen Vali Kızılkaya; “Bu holding çatısı altından Bilecik’imize büyük ayrımsız üretim tesisini elan kazandıracağız inşallah. Açılacak olan 2 eskimemiş fabrikanın hemşehrilerimize sağlayacağı istihdamın yanı sıra Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine sakil katkılar sunacaktır. Önümüzdeki 10 Eylül’de temelini atacağımız tesislerin, 2024 yılı böylecene bile küşat kurdelelerini kesmeyi planlıyoruz. Böylece Söğüt’te üretilecek olan seramik ve vitrifiye ürünleri dünyanın her hesabına gönderilecek” diye yatırımların Bilecik’e kırnak olmasını diledi. – BİLECİK

Share: